wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 marca 2024, 15:19 komentarzy 3

Piłkarze trzecioligowca z gminy Iława nadrobili dzisiaj zaległości z końca poprzedniego roku. W spotkaniu 18. kolejki III ligi GKS Wikielec zremisował z Mławianką na jej terenie.

III LIGA PIŁKARSKA:

Mławianka Mława – GKS Wikielec 1:1 (1:1)

1:0 – Grabowski (2), 1:1 – Kacperek (15)

GKS WIKIELEC (skład wyjściowy): Rutkowski – Jajkowski, Kacperek, Jackowski, Jankowski, Otręba, Szypulski, Rosoliński, Kalisz, Sobociński, Szmydt,

Jak już zaznaczaliśmy w zapowiedzi dzisiejszego meczu, do tego spotkania miało dojść na koniec rundy jesiennej sezonu 2023/24. Właściwie, był to mecz kolejki 18. przełożonej jeszcze na poprzedni rok i granej awansem. Ostatecznie jednak 25 listopada do tego pojedynku nie doszło, boisko w Mławie po śnieżycy nie nadawało się do gry. Dzisiaj nadrobiono ligowe zaległości.

W pierwszym ligowym spotkaniu w tym roku GKS wygrał na swoim terenie 4:1 z dużo wyżej notowanym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, jednak pamiętać trzeba, że to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie i to na samym początku pojedynku, bo już w 5. minucie. Drużyna trenera Damiana Jarzembowskiego jeszcze chyba nie wyciągnęła wniosków z tego zdarzenia, bo dzisiaj w Mławie gola straciła nawet jeszcze szybciej.

Mławianka bramkę na 1:0 zdobyła już 2. minucie spotkania, po tym jak szybką kontrę na gola zamienił Gabor Grabowski. U kibiców i zawodników Gieksy mogło od razu pojawić się skojarzenie z meczem ze Świtem właśnie. Na szczęście, niemal równie szybko jak Oskar Kordykiewicz w pojedynku z drużyną z Nowego Dworu Maz., do wyrównania w dzisiejszym ligowym boju doprowadził Piotr Kacperek. Kapitan GKS-u wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z lewej strony boiska i pokonał Piotra Piotrowskiego, bramkarza Mławianki. Obie drużyny na przerwę schodziły z wynikiem 1:1.

Po zmianie stron oba zespoły dążyły do strzelenia bramki, która dałaby zwycięstwo. Nie brakowało walki i sporej ilości fauli, także taktycznych, po których sędzia karał zawodników żółtymi kartkami. Drużyna z Wikielca miała kilka dogodnych okazji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, chyba najlepszą w 87 minucie zmarnował Dawid Kalisz (dwa gole ze Świtem). Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W kolejnym meczu ligowym GKS zagra na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi (sobota 9 marca, godz. 14.00).