Od dalekiego wyjazdu do Giżycka, jednego z najdalszych w tym sezonie (ok. 180 km), rundę wiosenną rozpoczęli dziś piłkarze Jezioraka. W spotkaniu 16. kolejki IV ligi grali w Giżycku z Mamrami.

IV LIGA PIŁKARSKA:

Mamry Giżycko – Jeziorak Iława 2:0 (1:0)

1:0 – Drężek (18, karny), 2:0 - Sadocha (82)

JEZIORAK (skład wyjściowy): Włodarczyk – Kłosowski, Kolcz, Sedlewski, Nastaj, Szramka, Panek, Ogrodowski, Mohale, Szantyr, Klimek,

Jak podkreślaliśmy w zapowiedzi dzisiejszego meczu Jezioraka, jak i całej rundy, w ostatnich pojedynkach giżycczanie nie byli najłatwiejszym przeciwnikiem dla iławian. Dość powiedzieć, że w 1. kolejce obecnego sezonu Mamry wygrały w Iławie 4:3. Z kolei w poprzednim sezonie na swoim terenie Jeziorak przegrał 1:2 (ponownie szybko, bo już w 2. kolejce), a w rewanżu w Giżycku było 2:2.

Tuż przed wyjazdowym pojedynkiem trener Jarosław Chodowiec na naszych internetowych łamach zaznaczał:

- Oglądałem Mamry w poprzedniej rundzie, jednak obecnie, po licznych zmianach kadrowych, to już jest trochę inna drużyna, niż jesienią poprzedniego roku. Mam informacje, jak zespół z Giżycka spisywał się w sparingach, jak w nich grał. Jesteśmy przygotowani na ten mecz, niemniej jednak mamy świadomość, że czeka nas w sobotę naprawdę ciężka przeprawa

- mówił w piątkowej publikacji trener IKS-u.

Gospodarze, którzy zajmowali przed tym spotkaniem 9. miejsce i mogli uchodzić za faworytów (Jeziorak jest 11.), na prowadzenie wyszli w 18 minucie meczu. Rzut karny na gola zamienił Błażej Drężek, a „jedenastka” podyktowana była za faul Tomasza Sedlewskiego na rywalu z Giżycka.

W trakcie dalszego przebiegu pierwszej połowy kibice nie oglądali za wiele składnych akcji, jednak tuż przed przerwą goście mogli wyrównać. Niestety, iławianom zabrakło zimnej krwi pod bramką rywali. Obie drużyny na przerwę schodziły przy wyniku 1:0.

Druga połowa nie przynosiła zmiany rezultatu, aż do 82 minuty. Niestety, nie był to gol dla biało-niebieskich, tylko dla gospodarzy - Krystian Sadocha po zespołowej akcji swojej drużyny podwyższył na 2:0. Uderzenie z kilku metrów nie było zbyt mocne, ale zdołało pokonać defensywę gości.

Tuż przed zakończeniem pojedynku gola honorowego dla IKS-u mógł zdobyć Adrian Szantyr, jednak jego uderzenie z bliska i ostrego kąta zostało wybronione przez bramkarza Mamr. Mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem ekipy z Giżycka.

Za tydzień (sobota 16 marca) w meczu 17. kolejki Jeziorak zagra w Iławie z Polonią Lidzbark Warmiński (przed tą serią - lider IV ligi), początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 15.00. Tu podajemy cały terminarz zespołu z Iławy na rundę wiosenną: Uwaga, podajemy wiosenny rozkład jazdy Jezioraka Iława [TERMINARZ]