wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 marca 2024, 19:02 komentarzy 7

Kibice i piłkarze ręczni Aqua-Instal Jezioraka Iława po dzisiejszym, wygranym meczu ze Spartą Oborniki (Fot. arch. Aqua-Instal Jeziorak Iława)

5:0 – taki rezultat widniał na tablicy wyników po pierwszych sześciu minutach dzisiejszego meczu I ligi piłki ręcznej, w którym Aqua-Instal Jeziorak rywalizował ze Spartą Oborniki. W trakcie dalszej części spotkania obraz gry za bardzo się nie zmienił.

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ:

Aqua-Instal Jeziorak Iława – Sparta Oborniki 39:29 (22:14)

Szczypiorniści Jezioraka nie zamierzają się zatrzymywać! Dzisiaj drużyna grającego trenera Kamila Kriegera wygrała po raz dziewiąty z rzędu! To pierwsza bardzo dobra informacja. Druga jest taka, że klimat na domowych meczach iławskiego zespołu jest coraz lepszy (głośniejszy!). Jak widać, ta piłka ręczna chce się zadomowić nad Jeziorakiem na dobre…

Bębny, trąbki, doping – kibice Aqua-Instal Jezioraka zrobili swoje na trybunach, a piłkarze ręczni na boisku. Jak wspomnieliśmy, po sześciu minutach gry było 5:0 dla gospodarzy, którzy właściwie od tego momentu zaczęli już dowozić wygraną do końca. Goście ambitnie walczyli, jednak iławski team to obecnie mocna ekipa. Na tyle mocna, że trener Krieger oraz fani biało-niebieskich mogli być spokojni o końcowy wynik.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili już ośmioma bramkami. Po zmianie stron tylko powiększali przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą dziesięciu trafień.

Czy przy okazji kolejnego artykułu na początku tytułu damy liczbę 10? O przedłużenie serii zwycięstw może być ciężko, bo iławianie zagrają na terenie lidera I ligi. Ale przecież już raz E.Link Gwardia Koszalin została pokonana przez Jeziorak, prawda? Dlaczego by nie powtórzyć tego sukcesu…

Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę 23 marca, start przewidziany jest na 17.00.