wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 marca 2024, 12:43 komentarzy 2

Od lewej strony: Hubert Czarzasty, Patrick Barwinski, Krystian Staniec i Cezary Januszkiewicz, czyli piłkarze, którzy zdobyli gole dla Unii Susz w meczu z Płomieniem (Fot. arch. KS Unia Susz)

W ten weekend rozgrywki wznawia także klasa okręgowa. W warmińsko-mazurskiej grupie 2 mamy swoich dwóch reprezentantów – to Czarni Rudzienice i Unia Susz. Oba zespoły rozegrały wczoraj pierwsze ligowe spotkania w tym roku.

PIŁKARSKA KLASA OKRĘGOWA:

Płomień Turznica – Unia Susz 0:5 (0:3)

Gole dla Unii: Krystian Staniec x2, Cezary Januszkiewicz, Patrick Barwinski, Hubert Czarzasty,

Unia zgasiła Płomień, pewnie wygrywamy w Turznicy 5:0!

- informuje KS Unia w swoich social mediach tuż po pierwszym w 2024 roku ligowym spotkaniu. Prowadzeni przez trenera Piotra Dymowskiego suszanie grali na wyjeździe. I jak widać, przywieźli do domu komplet punktów.

- To był dobry, spokojny mecz w naszym wykonaniu. Do przerwy prowadziliśmy 3:0, po przerwie dołożyliśmy kolejne 2 bramki. Gospodarze po faulu na Mateuszu Wiśniewskim i czerwonej kartce kończyli mecz w "10".

Trener Piotr Dymowski wykorzystał w drugiej połowie wszystkie 4 zmiany, więc zagrała dziś cała dostępna piętnastka. Brawo drużyna. Dziękujemy kibicom za doping, a już za tydzień w sobotę 16 marca o 15:00 gramy u siebie z Ossą Biskupiec Pom.. Do zobaczenia na Leśnej

- dodaje Unia.

Czarni Rudzienice – Iskra Narzym 3:2 (0:0)

Gole dla Czarnych: Rafał Kozicki, Marcin Karczewski, Cezary Jajkowski,

Także wczoraj rundę wiosenną zainaugurowali Czarni z Rudzienic, którzy na sztucznym boisku w Iławie mierzyli się z Iskrą Narzym.

- Wygrana na rozpoczęcie rundy wiosennej sezonu 2023/24! Mecz był zdecydowanie emocjonujący… Pierwsza połowa zakończona wynikiem 0:0 z wyraźną przewagą Czarnych. Skupienie koncentrowało się głównie w obronie, powstało kilka sytuacji bramkowych, jednakże bezskutecznie

- czytamy w social mediach Czarnych.

Na drugą połowę Czarni wracają pozytywnie naładowani, co skutkuje pierwszymi bramkami. Warte uwagi jest iż w drugiej połowie Czarni musieli radzić sobie w "10", po dwóch żółtych kartkach Nikodema Elerta. Drużyna nie zawiodła i zmotywowana do walki wygrywa w pierwszym meczu rundy w osłabionym składzie.

Panowie! Serdecznie dziękujemy. Dodatkowo, najserdeczniejsze życzenia w dniu Waszego święta! Samych wspaniałości, pięknych bramek i spektakularnych zwycięstw. FORZA CZARNI!

- dodaje autor wpisu.

Dzisiaj dokończenie 16. kolejki gr. 2 klasy okręgowej, w Biskupcu Pomorskim Ossa podejmie w derbach pow. nowomiejskiego Drwęcę. Obecnie Unia zajmuje 7. miejsce w tabeli, Czarni są na 10. pozycji.