wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 marca 2024, 09:05 komentarzy 1
Nastrój Pedrinho mówi wiele... To nie był dobry mecz Constractu Lubawa

Nastrój Pedrinho mówi wiele... To nie był dobry mecz Constractu Lubawa (Fot. Paweł Jakubowski / Constract Lubawa)

Ten wtorkowy wieczór każdy w KS Constract będzie chciał jak najszybciej wymazać ze swej pamięci, albo już wymazał. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski w futsalu lubawianie przegrali z GI Malepszy Arth Soft Leszno aż 0:5!

PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI W FUTSALU:

Constract Lubawa - GI Malepszy Arth Soft Leszno 0:5 (0:2)

Gole dla Leszna: Betowski, Siecia, Kąkol, Tangarife, Gracia,

Obie drużyny grają na co dzień w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej, ba! Constract Lubawa to aktualny mistrz kraju z dużym apetytem na obronę tytułu. Obecnie drużyna trenera Dawida Grubalskiego jest liderem Fogo Futsal Ekstraklasy. Tyle informacji z ligi.

Wczoraj jednak w lubawskiej hali doszło do pierwszego meczu półfinałowego Pucharu Polski, a więc już odrębnych rozgrywek. Zespół z Leszna nie dał szans krajowym majstrom wygrywając aż 5:0! Po pierwszej połowie goście prowadzili dwiema bramkami, a po przerwie dorzucili jeszcze trzy.

- Wiedzieliśmy, że jesteśmy w słabej dyspozycji, że nie możemy liczyć na nic dobrego w spotkaniu z tak wymagającym rywalem, jak ekipa z Leszna. Jednak aż tak wysokiej porażki się nie spodziewaliśmy. Zagraliśmy fatalny mecz – ocenia Dawid Grubalski, trener KSC.

Na szczęście dla Constractu, jest jeszcze rewanż, jednak odrobić te straty będzie bardzo ciężko. Drugi mecz półfinałowy zostanie rozegrany za tydzień (środa 20 marca) o godzinie 19.00 na parkiecie GI Malepszy Arth Soft.

- Odrobić straty z Lubawy będzie bardzo ciężko. Niemniej jednak, spróbujemy. To będzie niczym słynny mecz finału Ligi Mistrzów w Stambule, a dokładnie jego druga połowa. Postaramy się być jak Liverpool, tyle że goli do odrobienia mamy trochę więcej - dodaje, już półżartem, szkoleniowiec mistrza kraju.

W najbliższą niedzielę (17 marca) Constract gra w lidze - na swoim terenie podejmie Widzew Łódź. Początek tego pojedynku o 18.00.