wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2024, 16:52 komentarzy 7

Przy piłce Szymon Nastaj (Jeziorak Iława) podczas meczu z Polonią Lidzbark Warmiński (Fot. Mateusz Partyga)

Do Iławy przyjechał dzisiaj lider IV ligi. Sprawą oczywistą - wobec formy prezentowanej ostatnio przez gospodarzy - było, że w pojedynku z Polonią Lidzbark Warmiński piłkarzy Jezioraka czeka ciężka przeprawa. I taka też była.

IV LIGA PIŁKARSKA:

Jeziorak Iława – Polonia Lidzbark Warm. 0:4 (0:3)

0:1 - Bogdański (7), 0:2 - Kolcz (14, gol samobójczy), 0:3 - Dziemidowicz (34), 0:4 - Sobolewski (78)

JEZIORAK (skład wyjściowy): Włodarczyk – Kłosowski, Kolcz, Kressin, Sedlewski, Kovalskyi, Nastaj, Szczot, Mohale, Szantyr, Klimek,

Czy Jeziorak się utrzyma? Kibice Iławskiego Klubu Sportowego już dawno nie mieli takiego dylematu i toku myślenia. Ale rzeczywistość przy ul. Sienkiewicza 1 i w tabeli IV ligi jest taka, że to pytanie jest zasadne.

W dzisiejszym spotkaniu iławianie, którzy na inaugurację rundy wiosennej przegrali na wyjeździe z Mamrami Giżycko 0:2, mierzyli się z jednym z głównych faworytów do wygrania sezonu 2023/24 IV ligi i awansu do wyższej klasy. Polonia Lidzbark Warmiński to lider, który z każdą rundą wzmacnia kadrę. Między innymi, piłkarzami z ... Jezioraka (wcześniej Michał Kwiatkowski, ostatnio Radosław Galas, a gra w niej także choćby Patryk Czarnota, również z przeszłością w iławskiej drużynie, czy znany z gry w Motorze Lubawa Cezary Sobolewski).

Ostatni z nich zakończył dzisiejsze strzelanie. A rozpoczął je, już w 7 minucie meczu Dawid Bogdański. Po niecałym kwadransie spotkania było już 0:2 - piłkę do swojej bramki niefortunnie wpakował Paweł Kolcz, środkowy obrońca "J". Pierwsza połowa zakończyła się jeszcze wyższym prowadzeniem gości, bowiem na 0:3 podwyższył Wojciech Dziemidowicz. Po zmianie stron wynik ustalił, w 78 minucie, wspomniany już Sobolewski.

To nie tak, że zespół trenera Jarosława Chodowca nie miał okazji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie dwie takie zmarnował choćby Alan Klimek, groźnie było także po strzale Tomasza Sedlewskiego, jednak zawsze brakowało skuteczność. A właśnie ona będzie niezbędna w kolejnych meczach. Punktów trzeba teraz szukać w następnych seriach.

W 18. kolejce Jeziorak gra na wyjeździe z Olimpią Olsztynek.