wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 marca 2024, 17:51 komentarzy 3

Radość zespołu piłki ręcznej z Iławy po zwycięstwie w meczu z MKS Bodega Grudziądz (Fot. arch. Aqua-Instal Jeziorak Iława)

Właśnie tak się powinno odpowiadać na porażkę z poprzedniej kolejki – pewnym i wysokim zwycięstwem w serii następnej! I-ligowa drużyna piłki ręcznej z Iławy wygrała dzisiaj na swoim terenie z MKS Bodega Grudziądz i wraca na zwycięski szlak.

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ:

Aqua-Instal Jeziorak Iława – MKS Bodega Grudziądz 36:26 (18:16)

JEZIORAK: Pająk, Prorok – Jadanowski 7, Cichocki Karol 6, Klinger 5, Jaworski 4, Dembowski J. 3, Svanberg 3, Cichocki Kacper 3, Skowroński 3, Kondracki 2, Szymaniak, Krieger, Dembowski P., Minder, Wasilenko,

W trakcie całego, dotychczasowego sezonu 2023/24 I ligi iławianie przegrali zaledwie trzy razy - z Tytanami Wejherowo, z liderem rozgrywek E.Link Gwardią Koszalin (to jest właśnie ta porażka z ostatniej kolejki, o której już było wyżej) oraz z MKS-em. Dzisiaj zespół grającego trenera Kamila Kriegera wziął rewanż na ostatniej z tych ekip i wygrał w Iławie. Wysoko i wyraźnie.

Początek spotkania to gra bramka za bramkę, goście prowadzili nawet jednym trafieniem. Potem jednak, w dalszym przebiegu pierwszej połowy sobotniego meczu, gospodarze zbudowali drobną przewagę. Po zmianie stron MKS ambitnie walczył, w pewnym momencie zbliżył się do Aqua-Instal Jezioraka na jedno trafienie (25:24 w 49. minucie pojedynku).

Ostatnie dziesięć minut należało jednak do iławian - zespół trenera Kriegera zdobył w tym czasie aż 11 bramek! To dało pewną wygraną i trzy punkty, które już wylądowały na koncie Jezioraka. Najwięcej dla biało-niebieskich rzucił tym razem Dawid Jadanowski (7 trafień).

Za tydzień (sobota 6. kwietnia) derby! Drużyna z Iławy jedzie do Olsztyna na mecz z Warmią Energą. W pierwszej rundzie to Jeziorak był górą, a jak będzie teraz? Początek spotkania o 17.00. Przypomnijmy tylko, że przed porażką z Gwardią iławianie wygrali 9. meczów z rzędu. Może zatem dzisiaj zaczęła się kolejna seria zwycięstw.