wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 kwietnia 2024, 10:29

Ekipa Boxing Club Iława na mistrzostwach województwa w Lidzbarku Warm. (na zdjęciu brakuje Mai Dobkiewicz) (Fot. archiwum klubu)

Bardzo dobrze w mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego młodszych kategorii wiekowych spisali się reprezentanci Boxing Club Iława. Zawodniczka i zawodnicy trenera Krzysztofa Kłosowskiego zdobyli łącznie sześć medali.

Mistrzostwa Warmii i Mazur w boksie odbyły się w Lidzbarku Warmińskim, uczestniczyły w nim zawodniczki i zawodnicy 18 klubów zrzeszonych w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Bokserskim.

Boxing Club Iława reprezentowała sześcioosobowa ekipa – jedna zawodniczka, klubowy rodzynek Maja Dobkiewicz oraz Miłosz Puchalski, Szymon Majewski, Krzysztof Grzębski, Piotr Dwojacki i Piotr Doliński. Każda/każdy z nich spisała/spisał się na medal!

Miłosz Puchalski zdobył medal złoty w kategorii junior -66 kg oraz jednocześnie przyznano mu tytuł Najlepszego zawodnika mistrzostw w kategorii junior. Szymon Majewski, dla którego start w Lidzbarku Warm. był debiutem na zawodach tej rangi, wywalczył 3. miejsce w kategorii kadet -70 kg. Krzysztof Grzębski to także, podobnie jak Miłosz Puchalski, mistrz woj. warmińsko-mazurskiego, tyle że w kat. młodzik -57 kg. Złoto wywalczył również Piotr Dwojacki (kat. młodzik -44 kg), z kolei Piotr Doliński zdobył medal srebrny (także młodzik, -40 kg).

Maja Dobkiewicz, od której zaczęliśmy przedstawianie ekipy Boxing Club Iława, również może pochwalić się już złotym medalem mistrzostw województwa! Zawodniczka zdobyła go w kat. młodzik -50kg.

Przed bokserkami i bokserami, którzy zdobyli złote medale w regionie warmińsko-mazurskim, teraz przygotowania i start w mistrzostwach Polski. Dojdzie do nich w czerwcu, prawdopodobnie w Ciechocinku.