wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 maja 2024, 08:58 komentarzy 3
Zespół U-12 z SP1 Iława zajął 3. miejsce w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku

Zespół U-12 z SP1 Iława zajął 3. miejsce w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku (Fot. archiwum SP1 Iława)

Przez dwa ostatnie dni na stadionie miejskim w Iławie rozgrywany był finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego dla najmłodszych adeptów futbolu, "Z podwórka na stadion - O Puchar Tymbarku". W rozgrywkach tych zespoły z powiatu iławskiego łącznie aż cztery razy wchodziły na podium.

Wczoraj na naszym portalu informowaliśmy o bardzo dobrej postawie i wysokich lokatach (na podium właśnie) zespołów z pow. iławskiego grających w kategoriach wiekowych U-8 i U-10 – do rozgrywek tych doszło w czwartek.

WIĘCEJ W ARTYKULE: Puchar Tymbarku. Trzy zespoły z powiatu iławskiego na podium finału wojewódzkiego!

W piątek natomiast rywalizowały najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców z województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii wiekowej U-12. A tu – kolejny sukces drużyny z powiatu iławskiego! Konkretnie z Iławy – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika zajęła trzecie miejsce w rywalizacji chłopców.

W półfinale zespół "Jedynki" przegrał z SP18 Olsztyn 2:3, jednak trzeba wiedzieć, że olsztyńska drużyna jest nie tylko zwycięzcą iławskich finałów, ale także rok temu wygrała finał ogólnopolski. W meczu o 3. miejsce SP1 Iława pokonała 2:1 SP2 Nidzica.

W piątkowych finałach reprezentowała nas także dziewczęca drużyna SP Tuszewo, która wyszła z grupy, jednak w ćwierćfinale została pokonana przez SP Bratian - zespół z powiatu nowomiejskiego wygrał cały turniej.

Gratulacje dla wszystkich naszych ekip, poniżej cała klasyfikacja końcowa (podajemy pierwsze trójki).

> Iława już po raz 10. z rzędu gościła finał wojewódzki "Pucharu Tymbarku". Ogólnopolskie rozgrywki to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Uczestniczą w nim corocznie tysiące dziewczynek i chłopców z całej Polski, w wieku do 8, 10 i 12 lat. Finał krajowy rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 8-10 czerwca.