Sport

wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 maja 2024, 16:06 komentarzy 6

(Fot. Mateusz Partyga)

Na najniższym stopniu podium zakończą zapewne rozgrywki 2023/24 I ligi piłki ręcznej zawodnicy Aqua-Instal Jezioraka. Dzisiaj iławianie w meczu ostatniej kolejki sezonu mierzyli się na swoim terenie z Samborem Latochą Agropom Tczew.

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ:

Aqua-Instal Jeziorak Iława – Sambor Latocha Agropom Tczew 28:28 (15:16), 2:4 p.k.

JEZIORAK (kadra meczowa)

Bramkarze: Michał Pająk, Marcin Prorok

Skrzydłowi: Jan Dembowski, Jakub Svanberg, Maciej Szymaniak, Igor Rasztęborski, Jakub Minder,

Rozgrywający: Tomasz Klinger, Kamil Krieger, Karol Cichocki, Aleksander Kondracki, Patryk Dembowski, Ksawery Skowroński, Jakub Jaworski,

Obrotowi: Kacper Cichocki, Maciej Wasilenko,

Przygoda zespołu z Iławy z I ligą trwa w najlepsze. W poprzednim sezonie, kiedy to Aqua-Instal Jeziorak był beniaminkiem tych rozgrywek, zespół grającego trenera Kamila Kriegera zajął trzecie miejsce. Prawdopodobnie powtórzy ten bardzo dobry wynik w sezonie 2023/24 (Warmia Energa Olsztyn raczej nie da sobie odebrać 2. miejsca), jednak teraz zadanie było chyba bardziej wymagające, bo – jak już kiedyś wspomnieliśmy – drugi sezon w nowej lidze przeważnie jest trudniejszy niż pierwszy. Poza tym, w tych rozgrywkach I ligi uczestniczyło 13. drużyn, a w poprzednich o trzy mniej.

Dzisiaj iławianie kończyli sezon. W ostatniej serii rozgrywek Aqua-Instal Jeziorak mierzył się na swoim terenie z Samborem. Ekipy z Iławy i Tczewa bardzo dobrze znają się z poprzednich sezonów, także II ligi. Jeziorakowi z tym rywalem zawsze grało się niewygodnie.

I tak też było od początku dzisiejszego pojedynku - goście szybko wyszli na prowadzenie, którego za nic w świecie nie chcieli oddać. Iławianie nie potrafili znaleźć sposobu na przełamanie boiskowej sytuacji, Sambor był dzisiaj mocny w obronie, ale także w ataku. Na przerwę obie drużyny schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu tczewian.

W drugiej połowie wynik oscylował w okolicach remisu, np. w 47 minucie było 22:23. Ostatecznie właśnie remisem zakończyło się to spotkanie, więc o tym, który zespół zgarnie 2 punkty, miały decydować rzuty karne (w przypadku wygranej po karnych tyle właśnie oczek ląduje na koncie zwycięzcy, przegrana drużyna zdobywa po takim meczu punkt). Wojnę nerwów lepiej przetrwali szczypiorniści Sambora, którzy wygrali 4:2.

Dla Jezioraka sezon 2023/24 właśnie się zakończył, pozostałe zespoły ligę dograją w przyszłym tygodniu oraz w kolejny weekend.