wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 maja 2024, 17:55 komentarzy 3

Alan Klimek jest ostatnio w bardzo dobrej formie strzeleckiej. Dzisiaj w meczu z Tęczą BIskupiec zdobył swoje gole numer 8 i 9 w barwach Jezioraka w sezonie 2023/24 (Fot. Tomasz Rybicki)

Jeziorak własną ambicją, organizacją gry i skutecznością, daje sobie sporo spokoju na ostatnie mecze w sezonie 2023/24. Iławianie są już bliscy zagwarantowania sobie utrzymania w IV lidze. Dzisiaj po raz kolejny udowodnili, że zasługują na to pokonując Tęczę Biskupiec w spotkaniu 26. kolejki.

IV LIGA PIŁKARSKA:

Jeziorak Iława - Tęcza Biskupiec 2:0 (0:0)

1:0, 2:0 - Klimek (46, 64),

JEZIORAK (skład wyjściowy): Włodarczyk - Kłosowski, Kolcz, Sedlewski, Szczot, Ogrodowski, Imaiida, Panek, Mohale, Szantyr, Klimek,

Jak już wspominaliśmy w relacjach z poprzednich meczów Jezioraka, od kiedy trenerem zespołu z Iławy został Adam Boros (w miejsce Jarosława Chodowca), to wyniki biało-niebieskich znacznie się poprawiły. W pięciu poprzednich spotkaniach ligowych IKS ani razu nie przegrał, notując najpierw dwa remisy, a następnie trzy wygrane z rzędu.

Kibice Jezioraka mieli więc prawo myśleć, że w dzisiejszym spotkaniu z Tęczą ich ekipa także zapunktuje, może nawet za trzy. Trzeba jednak wiedzieć, że tydzień temu zespół z Biskupca rozbił (6:0) Olimpię Olsztynek. Wytypowanie ewentualnego zwycięzcy było więc trudnym zadaniem.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, za to po przerwie fani futbolu, którzy wybrali się na stadion przy ul. Sienkiewicza 1, już obejrzeli bramki.

Tuż po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Alan Klimek. Ten sam zawodnik w 64 minucie podwyższył na 2:0 - dla napastnika, który do Jezioraka przyszedł w przerwie zimowej tych rozgrywek, były to odpowiednio gole numer 8 i 9 w sezonie 2023/24.

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki. W najbliższej drużyna trenera Adama Borosa zmierzy się na wyjeździe z Romintą Gołdap (sobota 25 maja, 16.00).

Ważniejsze w kontekście przyszłości Jezioraka zdaje się jednak być walne zebranie członków IKS, do którego dojdzie w najbliższy wtorek (21 maja) o 19.00 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Niepodległości 11b. Wówczas przekonamy się (prawdopodobnie), kto będzie zasiadał w nowym zarządzie klubu.