Od lewej: Wojciech Galiński, Marcin Świdziński.

Mistrzostwa Polski Long Range to współzawodnictwo strzelców z całego kraju na bardzo wysokim poziomie. To już tradycja, że na orzyski poligon nadciągają najlepsi strzelcy, aby wystrzelać sobie miejsce na strzeleckich mistrzostwach, które należą do jednych z największych w kraju.

W zawodach, które z inicjatywy Strzeleckiego Klubu Sportowego BIELIK Dźwierzuty, Fundacji "Oręż" z Ełku i 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego odbyły się w Orzyszu w dniach 10-12 maja, wzięło udział blisko 400 strzelców w różnych kategoriach sprzętowych. Zmagali się oni na dystansach od 600 do 2 232 metrów.

Na imprezie nie zabrakło strzelców z Iławy i okolic, którzy zajęli wysokie miejsca.

W klasyfikacji indywidualnej Standard na dystansie 3 x 600 m i 2 x 800 m mieszkaniec Iławy Wojciech Galiński należący do klubu strzeleckiego GWARD Kwidzyn wywalczył 4. miejsce. Iławianin zdobył 355 punktów na 500 możliwych.

W klasyfikacji drużynowej Standard na dystansie 3 x 600 m i 2 x 800 m mieszkaniec Nowej Wsi Marcin Świdziński, również należący do klubu strzeleckiego GWARD Kwidzyn, wraz z wymienionym już powyżej Wojciechem Galińskim wywalczyli 2. miejsce. Zdobyli 647 punktów.