(Fot. Paweł Jakubowski / Constract Lubawa)

W rozegranym wczoraj w Bielsku-Białej trzecim meczu finałowym Fogo Futsal Ekstraklasy miejscowy Rekord pokonał pod dogrywce Constract 2:1. W całej rywalizacji zespół z południa kraju także prowadzi 2:1, a więc jest już tylko o krok od zdobycia złotego medalu. Sprawa mistrzostwa Polski rozstrzygnie się w Lubawie.

FOGO FUTSAL EKSTRAKLASA:

3. mecz finałowy

Rekord Bielsko-Biała – Constract Lubawa 1:1 (1:0), 2:1 po dogrywce

1:0 - Rakić (14), 1:1 – Kriezel (22), 2:1 - Lutecki (42),

W pierwszym meczu finałowym Fogo Futsal Ekstraklasy Constract przegrał na swoim terenie z Rekordem, po karnych. Następnie w pierwszym rozegranym w Bielsku-Białej pojedynku drużyna trenera Dawida Grubalskiego odniosła zwycięstwo, a więc doprowadziła do remisu 1:1. Przypomnijmy - w finale mistrzostw Polski gra się do trzech wygranych spotkań.

Wczoraj, ponownie w hali Rekordu, doszło do kolejnej odsłony walki o majstra.

- Wyjątkowo to właśnie gospodarze otworzyli wynik i pierwszy raz w rywalizacji finałowej wyszli na prowadzenie. Mecz nie obfitował w dużą ilość bramek, ale zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. Udało nam się wyrównać w drugiej połowie i doprowadzić do dogrywki

- relacjonuje Paweł Jakubowski z KSC.

- W drugiej połowie Tomasz Lutecki, który grał kiedyś w naszym zespole, strzelił bramkę dla Rekordu i wynikiem 2:1 zakończył się ten trzeci mecz

- dodaje Jakubowski.

Teraz rywalizacja wraca do Lubawy. Czwarty mecz odbędzie się w piątek 31 maja o 18:00. W przypadku wygranej Rekordu, zespół z Bielska-Białej zostanie mistrzem. Jeśli jednak w piątek wygrają gospodarze, to o tytule rozstrzygnie ostatni mecz, który zostanie rozegrany dzień później - w sobotę 1 czerwca o 21:15.