wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2024, 18:22 komentarzy 3

Rozgrywki piłkarskiej IV ligi powoli dobiegają końca. Dzisiaj na stadionie miejskim w Iławie Jeziorak w spotkaniu 28. kolejki podejmował Znicz Biała Piska.

IV LIGA PIŁKARSKA:

Jeziorak Iława – Znicz Biała Piska 2:0 (0:0)

1:0 - Ogrodowski (73, karny), 2:0 - Szantyr (83),

JEZIORAK (skład wyjściowy): Włodarczyk - Kłosowski, Kolcz, Sedlewski, Szczot, Kovalskyi, Imaiida, Panek, Szramka, Szantyr, Klimek,

Zespół z Iławy właśnie zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze. A jeszcze dwa miesiące temu wydawało się, że Jeziorak do końca sezonu będzie musiał martwić się, czy pozostanie w tej klasie rozgrywkowej, jednak tuż po przyjściu trenera Adama Borosa biało-niebiescy zdobyli tyle punktów, że wywindowali się w ligowej klasyfikacji.

Przed tą serią Jeziorak zajmował w tabeli 9. miejsce, natomiast Znicz to wicelider IV ligi, który przed tą kolejką miał jeszcze szanse na zdobycie mistrzostwa tej klasy rozgrywkowej i awans do III ligi. Pierwsza połowa przebiegała jednak w dość wakacyjnym klimacie i ostatecznie zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Jeziorak prezentował się całkiem nieźle na tle zespołu, który uchodził za faworyta do wygrania tego spotkania.

Pierwsza bramka padła dopiero w 73 minucie meczu - rzut karny podyktowany za faul na Alanie Klimku na gola zamienił Krystian Ogrodowski. Iławianie wyszli na prowadzenie, z którego bardzo ucieszyło się środowisko Polonii Lidzbark Warmiński. Porażka Znicza w Iławie oznaczała bowiem tytuł majstra i awans dla aktualnego lidera IV ligi.

Dziesięć minut później było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Adrian Szantyr, który w pierwszej połowie także grał bardzo dobrze, ale zwłaszcza w obronie (zaliczył kilka bardzo ważnych przechwytów). Takim też wynikiem (2:0) zakończył się dzisiejszy pojedynek.

W przedostatniej kolejce sezonu 2023/24 pewny już utrzymania Jeziorak zagra na wyjeździe ze Stomilem II Olsztyn (sobota 8 czerwca, godz. 17.00)