wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 czerwca 2024, 17:04 komentarzy 3

Choć sezon regularny 2023/24 rozgrywek piłkarskich już się zakończył, to niektóre zespoły są jeszcze w grze. Mowa o drużynach walczących w barażach o awans do wyższej klasy lub utrzymanie się w niej.

Constract Lubawa – Sokół Ostróda 1:2 (0:1)

0:1 – Styś (12), 1:1 – Kowalski (70, gol samobójczy), 1:2 – Nowicki (80)

CONSTRACT (skład wyjściowy): Kościński – Niedbalski, Fafiński, Górski, Sagan, Licznerski, Madej, Hinz, Okuniewski, Rykaczewski, Frankiewicz,

SOKÓŁ (skład wyjściowy): Sikora – Śnieżawski, Szymański, Styś, Nowicki, Gajewski, Chmielewski, Kulpa, Kowalski, Wypych, Korbus,

Za nami pierwszy mecz barażowy w interesującej nas parze, w której jest zespół z powiatu iławskiego, czyli Constract Lubawa. Dzisiaj drużyna grającego trenera Wojciecha Figurskiego podejmowała ostródzki Sokół. Trzynasta ekipa klasyfikacji końcowej właśnie zakończonego sezonu IV ligi mierzyła się zatem z wicemistrzem grupy 2 klasy okręgowej. Zwycięzca tego dwumeczu w przyszłym sezonie 2024/25 grać będzie w IV lidze, a przegrany w okręgówce.

Goście w dzisiejszym pojedynku dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i ostatecznie wygrali właśnie 2:1. Najpierw dla Sokoła gola zdobył Karol Styś, działo się to jeszcze w pierwszym kwadransie gry (12 minuta). Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 70 minucie, za sprawą samobójczego trafienia ostródzian (pechowe zagranie Sebastiana Kowalskiego).

Ostatnie słowo należało jednak do Sokoła - w 80 minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Nowicki.

Rewanż zostanie rozegrany za tydzień, tj. w sobotę 29 czerwca o godzinie 15.00 w Ostródzie. Przypomnijmy, że wcześniej z IV ligą pożegnał się inny zespół z miasta i gminy Lubawa, czyli Motor.