wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 czerwca 2024, 15:31 komentarzy 7

(Fot. Wojciech Chrząszcz)

Dzisiaj na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie rozstrzygnęły się losy barażów, których stawką była gra w przyszłym sezonie w piłkarskiej IV lidze. Miejscowy Sokół podejmował Constract Lubawa.

BARAŻE O GRĘ W IV LIDZE:

2. mecz

Sokół Ostróda – Constract Lubawa 2:2 (2:0)

1:0 - T. Śnieżawski (17), 2:0 - Kulpa (24), 2:1 - Rykaczewski (68), 2:2 - Sagan (90),

SOKÓŁ (skład wyjściowy): Sikora – Musiński, T. Śnieżawski, Styś, Nowicki, Gajewski, Kulpa, Wypych, Chmielewski, Korbus, Tunkiewicz,

CONSTRACT (skład wyjściowy): Kościński - Niedbalski, Fafiński, Sagan, Licznerski, Banach, Madej, Okuniewski, Rykaczewski, Frankiewicz, Kamiński,

Przypomnijmy: zespół z gminy Lubawa w zakończonych 15 czerwca rozgrywkach IV ligi zajął 13. miejsce, natomiast ostródzianie to wicemistrzowie grupy 2 warmińsko-mazurskiej klasy okręgowej. Jedni walczyli w barażach o utrzymanie, drudzy o awans o szczebel wyżej.

W pierwszym spotkaniu Sokół wygrał w Grabowie (gmina Lubawa, tu gra Constract) 2:1. Więcej na temat tego spotkania w artykule: Wojciech Figurski: Zrobimy wszystko, by utrzymać Constract w IV lidze

Dzisiaj nastąpił rewanż. W teorii w lepszej sytuacji był zespół z Ostródy, który nie dość, że miał przewagę bramkową po pierwszym spotkaniu, to jeszcze drugi pojedynek grał na swoim terenie.

Już po 17 minutach sytuacja zespołu trenera Wojciecha Figurskiego stała się jeszcze trudniejsza, bowiem gola dla Sokoła zdobył Tomasz Śnieżawski. Już wówczas wizja gry Constractu w okręgówce stawała się coraz bardziej realna, a jakby tego jeszcze było mało, to na 2:0 podwyższył w 24 minucie Paweł Kulpa.

Nadzieje gości na dobry wynik i ewentualne utrzymanie odżyły w 68 minucie, kiedy to bramkę kontaktową zdobył Piotr Rykaczewski. Pewność siebie z gospodarzy mogła ujść całkowicie w 90 minucie, gdy iławianin Paweł Sagan zdobył gola na 2:2. Niestety, na strzelenie większej liczby bramek już nie było czasu - ekipa trenera Figurskiego przegrała w barażowym dwumeczu i leci do klasy okręgowej.

W poprzednim sezonie powiat iławski w IV lidze był reprezentowany przez trzy zespoły: Jeziorak, Motor Lubawa i Constract Lubawa, który był beniaminkiem w tym gronie. Dzisiaj okazało się, że w rozgrywkach 2024/25 na tym poziomie grać będą tylko iławianie.