Trener Damian Jarzembowski i zespół GKS-u Wikielec w trakcie przerwy dzisiejszego sparingu z Elaną Toruń (Fot. GKS Wikielec)

2 razy po 45 minut, a potem jeszcze dodatkowe 30. Na taki dystans czasowy dzisiejszego sparingu umówili się trenerzy zespołów Elany Toruń i GKS-u Wikielec. Mecz wygrali goście (1:3). - Moi zawodnicy zwrócili uwagę na fakt, że zespół Gieksy pod moją wodzą jeszcze sparingu nie przegrał – zauważa półżartem Damian Jarzembowski, szkoleniowiec zespołu z gminy Iława.

Tak też rzeczywiście może być – GKS w zimowych i letnich okresach przygotowawczych osiąga przeważnie dobre, dające nadzieję wyniki. Jeśli chodzi o ostatnie tygodnie, to zespół z Wikielca wszystkie test-mecze wygrał: z Zawiszą Bydgoszcz (2:0 na wyjeździe), ze Stomilem Olsztyn (3:0 w Idzbarku), z Lechem Rypin (4:0 w gościach) oraz z Wdą Świecie (2:1, u siebie).

Dzisiaj ta seria została wydłużona, Gieksa pokonała w Toruniu miejscową Elanę. To także III liga, tyle, że grupa 2. Zespół z gminy Iława wygrał po bramkach Joao Augusto (2 minuta), Mateusza Jajkowskiego (7, z rzutu wolnego w samo okienko bramki – jak podaje GKS w swoich social mediach) oraz Raivisa Kirssa (87, z rzutu karnego). Gola dla Elany zdobył na 1:2 Kacper Kowalski.

- Moi piłkarze śmiali się po sparingu z Elaną, że pod wodzą Jarzembowskiego GKS od ponad dwóch lat, czyli od początku mojej pracy w tym klubie, nie przegrał sparingu. Nie liczyłem, nie sprawdzałem, ale tak rzeczywiście może być

- mówi w rozmowie z nami trener GKS-u Wikielec.

Czas 2x45 minut + 30 minut nie był oczywiście dziełem przypadku.

- Ustaliliśmy taki czas specjalnie po to, aby każdy piłkarz rozegrał co najmniej po 70, 80 minut w tym sparingu

- tłumaczy Damian Jarzembowski.

Dla Gieksy był to ostatni letni sparing. Teraz już czas na misję: liga! Za tydzień Gminny Klub Sportowy jedzie na wyjazdową inaugurację sezonu 2024/25, rywalem będą Wigry Suwałki.