wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 sierpnia 2024, 10:48
Jan Rodhe (SSW MOS Iława) został wicemistrzem Europy U-17 w klasie ILCA 6!

Jan Rodhe (SSW MOS Iława) został wicemistrzem Europy U-17 w klasie ILCA 6! (Fot. Thom Touw Photography)

Kolejny sukces żeglarskiego klubu z Iławy! Jan Rohde zdobył wicemistrzostwo Europy w klasie ILCA 6 w kategorii wiekowej U-17. - To mój największy sukces w życiu – powiedział nam dzisiaj rano młody żeglarz.

Jak informuje Polski Związek Żeglarski, mistrzostwa Europy juniorów w klasie ILCA 6 odbyły się w Bangor w Irlandii Północnej. Startowało w nich prawie 370 młodych żeglarek i żeglarzy z 38 krajów świata, prowadzone były dwie klasyfikacje – Europejczyków i wszystkich uczestników.

Reprezentanci Polski zdobyli łącznie trzy medale. Jacek Kalinowski (Laser CHKŻ Chojnice) został mistrzem Europy juniorów, a Jan Rohde (Stowarzyszenie Sportów Wodnych MOS Iława) w kat. U-17 zdobył wicemistrzostwo wśród zawodników państw Europy, do tego był trzeci ogólnie. Hanna Rogowska (CHKŻ Chojnice) skończyła mistrzostwa na 8. miejscu, a w klasyfikacji U-17 na 4.

- Przez połowę regat przeważały słabe wiatry, by w wyścigach finałowych rozwiać się solidnie, co spowodowało spore zmiany w klasyfikacji

- czytamy w relacji PZŻ

Jak nam przekazał dzisiaj Janek, w trwających od poniedziałku do wczoraj ME U-17 odbyło się łącznie dziesięć wyścigów.

- Wymagające warunki, ale z każdym dniem było coraz lepiej. W złotej grupie pokazaliśmy na co nas stać i mamy to, po co przyjechaliśmy

- podsumowuje Jan Rohde, którego trenerem klubowym w SSW MOS Iława jest Wojciech Janusz. W ME startowała także Natalia Chojnowska, która uplasowała się na 22. miejscu.

Natalia Chojnowska. Fot. Thom Touw Photography

- Trenerami polskiej reprezentacji juniorów byli: Jakub Rodziewicz, Giedrius Guzys i Czarek Lew Gołda

- podaje PZŻ

Gratulacje, Janek!

>> Zostając przy klasie ILCA 6 - Agata Barwińska zajmuje obecnie 21. miejsce w klasyfikacji Igrzysk Olimpijskich. Wkrótce na naszym portalu więcej na temat startów żeglarki SSW MOS Iława.