wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 sierpnia 2024, 16:30 komentarzy 11
Jeziorak w pierwszej połowie często gościł pod bramką zespołu z Giżycka

Jeziorak w pierwszej połowie często gościł pod bramką zespołu z Giżycka (Fot. Mateusz Partyga)

Piłkarze iławskiego Jezioraka zainaugurowali dzisiaj sezon 2024/25 IV ligi. W meczu pierwszej kolejki drużyna trenera Adama Borosa grała u siebie z Mamrami Giżycko.

IV LIGA PIŁKARSKA:

Jeziorak Iława – Mamry Giżycko 1:2 (0:0)

1:0 - Szramka (68), 1:1 - Matuć (72), 1:2 - Wiszniewski (76)

JEZIORAK (skład wyjściowy): Chodowiec – Sedlewski, Kolcz, Kłosowski, Obrębski, Stanikowski, Ogrodowski, Imaiida, Panek, Szantyr, Szramka,

Jak już zauważyliśmy w publikacji dotyczącej kadry Jezioraka na rundę jesienną i zapowiadającej dzisiejszy mecz [artykuł TUTAJ], ciekawostką jest fakt, że na przestrzeni pięciu ostatnich sezonów (z tym właśnie rozpoczętym włącznie) Jeziorak aż trzykrotnie zaczynał rozgrywki od spotkania z zespołem z Giżycka i to na swoim terenie. W sezonie 2020/21 iławianie przegrali przy ul. Sienkiewicza z Mamrami 2:3, a w 2023/24, czyli poprzednim, biało-niebiescy także zostali pokonani, tym razem w stosunku 3:4. A jak było teraz?

Drużynę z Iławy w przerwie między rozgrywkami nie ominęły zmiany kadrowe, jednak pozostała spora część graczy z wyjściowej jedenastki z poprzedniego sezonu i co niezwykle istotne - stanowisko trenera dalej piastuje Adam Boros. To właśnie dzięki niemu, w dużej mierze, biało-niebiescy utrzymali się w IV lidze w poprzednich rozgrywkach.

Mimo to, kibice Jezioraka i tak mogli obawiać się, że sobotnia batalia z Mamrami - tak jak poprzednie na start ligi - zakończy się porażką iławian. Tymczasem gospodarze od początku spotkania byli drużyną przeważającą i często gościli pod bramką zespołu z Giżycka.

Jeziorak powinien prowadzić po pierwszej połowie (najlepszą okazję zmarnował Adrian Szantyr, groźnie było także m.in. po strzale Kotaro Imaiidy), gospodarze to raz z jednego skrzydła, raz z drugiego, atakowali pole karne rywali. Akcje przeprowadzane środkiem boiska także wprowadzały zamęt w szeregi ekipy z Giżycka, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwszego w sezonie 2024/25 gola kibice IKS zobaczyli w 68 minucie, a jego autorem - ku ich radości - był Hubert Szramka, jeden z najważniejszych zawodników poprzedniego sezonu, który pozostał w klubie z ul. Sienkiewicza. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Adrian Szantyr.

Niestety, już cztery minuty później goście doprowadzili do remisu (bramka Aleksandra Matucia), a po chwili wyszli nawet na prowadzenie (na 1:2 trafił Krystian Wiszniewski). Takim też wynikiem zakończył się niestety ten pojedynek.

>> W 2. kolejce sezonu 2024/25 Jeziorak zagra z rywalem bliskim geograficznie, ale też z takim, z którym iławianie o stawkę grali dość dawno temu. Mowa o Sokole Ostróda, a więc beniaminku IV ligi. Do meczu tych drużyn dojdzie w najbliższy piątek (16 sierpnia) o godz. 19.45 na stadionie znajdującym się nad Jeziorem Drwęckim.