wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2024, 21:25 komentarzy 5

Taki mecz - ważna rzecz! Jeziorak Iława grał dzisiaj - na obiekcie rywala - z Sokołem Ostróda, po 12-letniej przerwie w seniorskiej rywalizacji obu drużyn!

Gospodarze byli "w gazie" po dobrym początku sezonu (dwukrotnie: najpierw w pucharze, a później w lidze pokonali Olimpię II Elbląg), Jeziorak Iława słabiej rozpoczął nowy sezon, przegrywając przed tygodniem z Mamrami Giżycko. Ze sobą seniorskie reprezentacje obu klubów grały ostatnio 12 lat temu - w pucharze i 16 lat temu - w rozgrywkach ligowych.

Nasi chcieli w tym meczu "zaprezentować swoje umiejętności w starciu z silnym rywalem". "Jeziorak, tylko zwycięstwo!", pisali niebiesko-biali tuż przed piątkowym starciem, do którego doszło na stadionie przy ulicy 3 Maja. Z kolei gospodarze mieli udowodnić, że wspomniane dwie wygrane nie były kwestią przypadku. Jak IV-ligowe derby zachodniej części regionu wyszły w praktyce?

Pierwsza połowa - ciekawa, ale utrzymał się bezbramkowy remis. Żadnemu z napastników nie udało się pokonać golkipera drużyny przeciwnej - pomimo okazji po obu stronach boiska. I tak po 45 minutach gry na tablicy nadal widniał wynik 0:0. W drugiej odsłonie - ostra gra i w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika Jezioraka! "Czy to wymęczą?", zastanawiali się już kibice gospodarzy. Ostatecznie... zgromadzeni na obiekcie przy 3 Maja kibice nie zobaczyli w tym wyczekiwanym meczu ani jednego gola.

Jeziorak zagrał na bezbramkowy remis i - biorąc pod uwagę przewidywania, gdzie wiele osób widziało Sokoła w roli faworyta, trzeba to uznać za "zwycięski remis". Jeziorak zdobył swój pierwszy punkt w nowym sezonie - w rywalizacji z trudnym przeciwnikiem.

Na meczu nie zabrakło akcentu z okazji obchodzonego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego - obie drużyny wyprowadzili na murawę żołnierze. Natomiast na spotkanie, wbrew oczekiwaniom gospodarzy, wybrała się z Iławy nieliczna grupa kibiców.

Więcej o tym spotkaniu na infoilawa.pl jutro.