wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2024, 08:31 komentarzy 4

(Fot. kadr z nagrania.)

Ciekawy mecz w sąsiednim Biskupcu, gdzie miejscowa Ossa, wicelider 2. grupy klasy okręgowej, podejmowała III-ligowy GKS Wikielec w meczu 2. rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

"Gieksa" ograła przeciwnika i gra dalej, ale rywalizacja z pucharowym przeciwnikiem nie przebiegła tak gładko, jak można się było spodziewać na podstawie dzielących rywali dwóch klas rozgrywkowych. Początek spotkania należał do gospodarzy, trenowanych - tu jeden ze "smaczków" tego meczu - przez mocno związanego z GKS-em Remigiusza Sobocińskiego.

f

Swoją pierwszą bramkę, zdobytą przez Szymona Jajkowskiego (nawiasem mówiąc: wychowanka Wikielca) sami gospodarze określili mianem "sensacji". Bramka padła już w 6. minucie spotkania - Szymon Jajkowski strzałem z rzutu wolnego przy lewym słupku zaskoczył bramkarza "Gieksy".

Chwilę potem zapachniało już prawdziwą sensacją, bo gospodarze - po tym jak jeden z zawodników wyszedł na sytuację "sam na sam" z bramkarzem - byli bliscy zdobycia gola na 2:0. Ten scenariusz się jednak nie ziścił, sytuacja pozostała niewykorzystana, a losy spotkania się odwróciły. Odtąd strzelał już tylko III-ligowiec.

W 16. minucie spotkania wyrównał Mateusz Szmydt, przy asyście Michała Jankowskiego. Do przerwy Wikielec prowadził już 2:1, po trafieniu z 22. minuty Piotra Kacperka.

Druga odsłona pucharowego pojedynku to gole Michała Kwiatkowskiego (82. minuta, asysta Kacpra Kondrackiego) i Raivisa Kirssa (89. minuta, asysta Mateusza Jajkowskiego).

- Obie drużyny mecz kończyły w dziesiątkę. Przed końcowym gwizdkiem murawę musieli opuścić obaj kapitanowie - Mateusz Nadrowski (Ossa) i Piotr Kacperek (GKS) - dodaje w swojej relacji GKS Wikielec.

Ossa Biskupiec: Brandt, Mroczkowski, Radomski, Kasprowicz, Konicz (79' - Radziński), Otremba (40' - Jaworski), Nadrowski, Czapliński, Snopek (62' - Plichta), Sz. Jajkowski, Banaszek.

GKS Wikielec: Włodarczyk, Krasouski, Rajski (52' - Dąbrowski), Kacperek, Augusto (52' - Androshchuk), Szmydt (61' - Kondracki), Kwiatkowski, Ostrowski (52' - M. Jajkowski), Rojek, Jankowski (61' - Kirss), Kuban (61' - Makarski).

Zdjęcia i wideo: Ossa Biskupiec (Konrad Kowalski).