wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 września 2024, 09:47 komentarzy 2
Iławska sztafeta juniorek młodszych pokazuje w tym sezonie duże możliwości

Iławska sztafeta juniorek młodszych pokazuje w tym sezonie duże możliwości (Fot. archiwum klubu)

Bardzo dobry sezon notują biegaczki Orka Iława Athletics. Sztafeta juniorek młodszych startująca w składzie Natalia Zięba, Kaja Szczypińska, Kinga Barica, Ola Sobczyńska, Ala Zabłocka (rezerwa) zdobyła po raz trzeci w tym sezonie brązowy medal ogólnopolskich zawodów!

Tym razem były to mistrzostwa Polski organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zawody odbyły się w Słubicach. Iławianki podczas swojego startu wykręciły wynik 1,47:85, który – jak się później okazało – dał im trzecie miejsce w kraju!

Wiedzieć jednak trzeba, że biegaczki prowadzone przez trenerkę Anetę Ostanek z czwartą w klasyfikacji sztafetą (Pomerania Szczecinek) wygrały o zaledwie 0,012 sekundy! Pomerania miała czas 1,47:97.

ZDOBYŁYŚMY DRUGI BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI PZLA!!

W Słubicach odbywają się Mistrzostwa Polski w Sztafetach. Dziewczyny w składzie: Natalia Zięba, Kaja Szczypińska, Kinga Barica, Ola Sobczyńska, Ala Zabłocka w sztafecie 4x200m U-18 zdobyły brązowy medal, a w sztafecie szwedzkiej (100 metrów – 200 m – 300 m – 400 m) zajęły 6 miejsce!!

To nasz kolejny sukces w tym roku oficjalnej rangi PZLA, jednak należy pamiętać, że mamy jeszcze brązowy medal Mistrzostw Polski LZS!!

TEN ROK NALEŻY DO NASZYCH JUNIOREK MŁODSZYCH!

- czytamy w relacji z zawodów zamieszczonej w social mediach Orka Iława Athletics.

Właśnie – jak już zaznaczyliśmy na początku tekstu, ten sezon jest bardzo udany dla naszych biegaczek, zwłaszcza gdy startują w zespole. Iławska sztafeta juniorek młodszych zdobyła w tym roku trzy brązowe medale ważnych imprez: 3. miejsce w mistrzostwach lekkoatletycznych Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (4x100 metrów, we Włocławku), 3. miejsce mistrzostw Polski - także 4x100 metrów - oraz jednocześnie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Lublin), a teraz jest brąz, tyle że w biegu 4x200 metrów, ale w tym samym składzie osobowym.

Natalia Zięba, Kaja Szczypińska, Kinga Barica, Ola Sobczyńska, Ala Zabłocka (w rezerwie) – te sprinterki Orka Iława Athletics zdobyły wyżej wymienione medale.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Sztafeta 4x200 metrów Orka Iława Athletics zdobyła brązowy medal MP! 14.09.2024, fot. archiwum klubu

Ilość zdjęć 11

- O ile we Włocławku czy w Lublinie miałyśmy świadomość, że czas 48.39 uzyskany w kwalifikacjach może dać dobre miejsce w mistrzostwach kraju LZS oraz na mistrzostwach Polski OOM, o tyle już w Słubicach nie było żadnych konkretniejszych przypuszczeń, co do naszego miejsca w klasyfikacji

- mówi Aneta Ostanek, trenerka prowadząca sekcję lekkoatletyczną Orka Iława Athletics.

- Ostatecznie okazało się, że Iława potrafi biegać sztafety. Gratuluję dziewczynom wyników uzyskiwanych w tym sezonie, jestem z nich dumna i szczęśliwa z tego powodu