wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2024, 18:05

(Fot. Mateusz Partyga)

Ligowy debiut nowego oświetlenia na stadionie gminnym w Wikielcu nastąpił dzisiaj, podczas meczu miejscowego GKS-u z Jagiellonią II Białystok. I zapewne zostanie on zapamiętany pozytywnie, choćby z uwagi na fakt, że gospodarze w pojedynku 10. kolejki III ligi zgarnęli komplet punktów.

III LIGA PIŁKARSKA:

GKS Wikielec - Jagiellonia II Białystok 2:1 (0:1)

0:1 - Hirosawa (6), 1:1 - Androshchuk (56), 2:1 - Kwiatkowski (60),

GKS (skład wyjściowy): Leszczyński - Kuban, Krasouski, Rajski, Kacperek, Jajkowski, Joao Augusto, Kwiatkowski, Androshchuk, Ostrowski, Dąbrowski,

Po trzy wygrane, porażki i remisy, w efekcie 12 punktów ugranych w 9. meczach i miejsce w środku ligowej stawki (8). Tak przed dzisiejszym pojedynkiem z rezerwami klubu z Podlasia wyglądała sytuacja Gieksy w klasyfikacji III ligi.

Gospodarze mogli uchodzić za faworytów do wygrania tego meczu, jednak, po pierwsze: nigdy nie wiadomo, w jakim akurat składzie zagrają rezerwy silnego klubu (Jagiellonia to przecież aktualny mistrz Polski), a po drugie: jak widać po wynikach, zespół z Wikielca gra w kratkę. Na przykład w ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe z dużo niżej notowaną Victorią Sulejówek.

Goście od pierwszego gwizdka pokazywali, że są zdeterminowani na wygranie pojedynku w Wikielcu i opuszczenie strefy spadkowej. W 6. minucie defensywa zespołu trenera Damiana Jarzembowskiego dała się oszukać, a idealne, piękne podanie ze środka pola na gola zamienił Toki Hirosawa.

GKS dominował w dalszej części pierwszej połowy, jednak nie przynosiło to efektu w postaci bramki. Najbliżej tego był Yevgeniy Androshchuk, jednak piłka po jego strzale z bardzo ostrego kąta trafiła w słupek i za nic w świecie nie chciała wpaść do bramki. Co nie udało się w pierwszej połowie, to wyszło w drugiej.

W 56. minucie wspomniany już Androshchuk doprowadził do remisu, a cztery minuty później drużyna z Wikielca wyszła na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Kwiatkowski. Takim też wynikiem (2:1) zakończył się dzisiejszy pojedynek.