wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 września 2024, 09:59
Radość piłkarzy GKS-u Wikielec po wygranej z Jagiellonią II Białystok

Radość piłkarzy GKS-u Wikielec po wygranej z Jagiellonią II Białystok (Fot. GKS Wikielec)

Damian Jarzembowski surowo ocenił postawę swojego zespołu po meczu w Sulejówku, GKS przegrał wówczas z Victorią 0:2. Za to za wczorajszą – nomen omen – wiktorię szkoleniowiec ekipy z Wikielca ma pełne prawo pochwalić swoją drużynę.

To nie był łatwy mecz, choć za taki mógł uchodzić przed pierwszym gwizdkiem. Jagiellonia II Białystok zajmowała wszak przedostatnie miejsce w tabeli III ligi, Gieksa była ósma. Można się było jednak domyślać, że młoda drużyna z Podlasia będzie chciała zapunktować we wczorajszym meczu.

Spotkanie ostatecznie 2:1 wygrali gospodarze, sprawę zwycięstwa przychylając na swoją korzyść w drugiej połowie. Dla Jagiellonii II gola na 0:1 zdobył Toki Hirosawa, po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się już tylko miejscowi, konkretnie Yevgeniy Androshchuk i Michał Kwiatkowski.

RELACJA Z MECZU GKS WIKIELEC – JAGIELLONIA II: Rezerwy mistrza Polski w Wikielcu. Gieksa mierzyła się z Jagą II

Na pomeczowej konferencji prasowej trener zespołu z Podlasia, Tomasz Kulhawik, przyznał, że gospodarze wygrali jak najbardziej zasłużenie, co do tego także nie mamy wątpliwości. Ambitna postawa piłkarzy GKS-u dała im trzy punkty, ale goście także pozostawili po sobie dobre wrażenie (kapitalna asysta przy bramce w pierwszej połowie!).

Dobry poziom oraz klimat piątkowego spotkania, które zostało rozegrane przy nowym oświetleniu stadionu gminnego, podkreślał też Damian Jarzembowski. Trener Gieksy miał pełne prawo pochwalić swój zespół, który po niezbyt udanej pierwszej połowie po przerwie potrafił się zmobilizować.

- Jestem megadumny i megaszczęśliwy

- te słowa szkoleniowca zespołu z Wikielca oddają wiele.

Poniżej zdjęcia z meczu oraz wideo – początek spotkania i pomeczowa konferencja prasowa (źródło nagrania z konferencji: WikielecTV).

ZOBACZ ZDJĘCIA: Mecz III ligi piłki nożnej GKS Wikielec - Jagiellonia II Białystok 2:1 (27.09.2024). Fot. Mateusz Partyga / Info Iława