wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 października 2024, 18:33 komentarzy 12

(Fot. Tomasz Rybicki/archiwum.)

Grali w "dziesiątkę"... już od pierwszej minuty spotkania! Jeziorak Iława poniósł dziś kolejną bolesną porażkę.

Dzisiejszy ligowy wyjazd Jezioraka Iława był równie daleki, co nieudany. Iławianie wracają nad Jeziorak bez punktów po tym, jak na drugim krańcu województwa ulegli 1-4 Mazurowi Ełk.

4-1 - Konrad Radzikowski (84')

Dzisiejszy mecz Jezioraka z Mazurem miał być dla podopiecznych trenera Adama Borosa okazją, by zrehabilitować się w oczach kibiców po dotkliwej porażce sprzed tygodnia, kiedy to iławianie przed własną publicznością przegrali 0-5 z Tęczą Biskupiec. Przeciwnik, do którego Jeziorak tracił przed tym spotkaniem zaledwie 3 punkty, wydawał się w zasięgu. Niestety - nie powiodło się.

Nasi grali w osłabieniu... już od 1. minuty spotkania. Wszystko po tym, jak w sytuacji sam na sam faulował młody bramkarz Jezioraka Michał Tyszka. Opuścił boisko z czerwoną kartką, a na placu gry pojawił się Karol Chodowiec (wprowadzony za Huberta Szramkę).

Osłabienie nie wróżyło dobrze i przeciwnicy rzeczywiście bardzo szybko je wykorzystali. Już po niespełna 10 minutach gry gospodarze prowadzili 2-0. Dwukrotnie swoje nazwisko wpisał na listę strzelców Konrad Radzikowski, który najpierw dobił piłkę po obronionym strzale z rzutu wolnego, aby po zaledwie 3 minutach znów znaleźć się we właściwym miejscu i czasie i zdobyć drugą bramkę. Ten sam zawodnik miał swój udział także w trzecim golu dla Mazura - po jego kontrataku piłka trafiła do Jakuba Zagórskiego, który skierował ją do siatki Jezioraka.

Do przerwy gospodarze prowadzili już 3-0. Pierwsza - i jedyna w tym spotkaniu - bramka dla Jezioraka padła w 59. minucie, kiedy to "jedenastkę" zamienił na gola Adrian Szantyr. Niestety - to był gol na otarcie łez, który nie zmienił przebiegu tego spotkania. Pod koniec meczu jego wynik ustalił na 4-1 dla Mazura Konrad Radzikowski, zdobywca hat-tricka. Ostatecznie także gospodarze kończyli ten mecz w "dziesiątkę" - w 89. minucie Jakub Wielgat obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Jeziorak Iława: Tyszka - Sedlewski, Panek, Kolcz, Kłosowski, Stanikowski, Ogrodowski, Kotaro, Szantyr, Thami, Szramka. Rezerwa: Chodowiec, Obrębski, Kochalski, Cherek, Turowski, Mitev, Ciepliński, Monzer, Wardak.

W następnym tygodniu iławianie będą gościć u siebie zespół Startu Nidzica. Mecz Jezioraka z jedną z najwyżej notowanych drużyn obecnej IV ligi - w kolejną sobotę na Sienkiewicza.