wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 marca 2023, 15:59 komentarzy 8

Od zmagań pucharowych rozpoczął piłkarską wiosnę Jeziorak Iława. Rywalem iławian w meczu 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski była Mrągowia Mrągowo.

Ponad 3-miesięczna zimowa przerwa w lokalnych rozgrywkach piłkarskich właśnie dobiegła końca. Biało-niebiescy rozpoczynają od zwycięstwa. Chociaż Mrągowia "tanio skóry nie sprzedaje", jest zespołem groźnym i bramkostrzelnym, to dzisiaj w Iławie musiała uznać wyższość Jezioraka.

Mecz 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski
Iława, 4 marca
Jeziorak Iława - Mrągowia Mrągowo 3:2 (1-0)
1:0 - Hubert Szramka (44')
2:0 - Hubert Szramka (58')
2:1 - Mateusz Skonieczka (69')
2:2 - Łukasz Kuśnierz (87')
3:2 - Kota Imamoto (89')

Pierwsza połowa dzisiejszego pucharowego starcia na Sienkiewicza była wyrównana i dopiero w 44. minucie Hubert Szramka ładnie odnalazł się w polu karnym i oddał celny strzał, otwierając wynik spotkania. Druga bramka dla iławian padła w drugiej odsłonie po kontrze Jezioraka - ponownie na listę strzelców zespołu gospodarzy wpisał się Hubert Szramka. 22-letni pomocnik, urodzony w Iławie wychowanek GKS-u Wikielec, w styczniu tego roku zasilił szeregi Jeziorowców; wcześniej grał w III-ligowej Concordii Elbląg.

Jeziorak prowadził już 2:0, gdy arbiter ukarał drugą żółtą - i w konsekwencji czerwoną - kartką Huberta Leszczenko, od tego momentu biało-niebiescy grali w osłabieniu. Rywale wykorzystali to w 69. minucie, gdy ładnym i celnym strzałem popisał się Mateusz Skonieczka, zdobywając dla zespołu gości bramkę kontaktową i ponownie w 87. minucie, kiedy na listę strzelców zespołu przyjezdnego wpisał się Łukasz Kuśnierz. Zawodnik Mrągowii wykorzystał zamieszanie w polu karnym i umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Kacpra Włodarczyka. Już "pachniało dogrywką", gdy w samej końcówce, w 89. minucie spotkania, Kota Imamoto wykończył szybką akcję Jezioraka celnym strzałem. W ten sposób ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Jezioraka; to iławianie dziś cieszą się ze zwycięstwa i awansu do 1/4 finału WPP!

Jeziorak Iława: Kacper Włodarczyk - Krzysztof Kressin, Michał Kwiatkowski, Michał Bartkowski, Arkadiusz Kuciński, Radosław Galas, Hubert Leszczenko, Tomasz Sedlewski, Paweł Sagan, Hubert Szramka, Rafał Kruczkowski. Rezerwa: Bartosz Urban, Marcel Abramczyk, Maciej Banaszek, Szymon Nastaj, Igor Zieliński, Bartosz Igielski, Kota Imamoto.

Jeziorak Iława podejmował Mrągowię Mrągowo w meczu 1/8 finału WPP - pierwszym spotkaniu o stawkę po ponad 3-miesięcznej przerwie.